Turniej Szachowy "Bitwy Szachowe 2021" II
Turniej OPEN i klasyfikacyjny

Wyniki: [Turniej Szachowy "Bitwy Szachowe 2021" II]
[Turniej Szachowy "Bitwy Szachowe 2021" II - klasyfikacyjny]

W sobotę 23 października odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu drugi turniej z cyklu pod nazwą "Bitwy Szachowe 2021". Organizatorami cyklu są UKS Lider Zamość i SP6 Zamość we współpracy z Wydziałem Kultury i Sportu Miasta Zamość.

Całość przedsięwzięcia to walory sportowe - szachowe - oraz walory edukacyjne - historyczne i patriotyczne. Drugi turniej przypomniał wydarzenia pod nazwą "Polskie Państwo Podziemne". Plakaty wystawione na sali gry wykonane zostały przez uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu pod kierunkiem nauczycielki historii pani Doroty Kowalczyk. Wszyscy grający mogli zapoznać się z informacjami historycznymi, a społeczność szkolna będzie mogła obejrzeć wystawę w następnych dniach po zawodach.

Zmagania szachowe toczyły się w dwóch turniejach. Najlepsi szachiści walczyli w zawodach OPEN zgłoszonych do międzynarodowej oceny rankingowej FIDE, natomiast w turnieju klasyfikacyjnym można było wywalczyć V i IV kategorię szachową. Do rywalizacji zgłosiło się w sumie 25 uczestników z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego oraz Międzyrzecza Podlaskiego.

Wyniki turnieju OPEN:

Dziewczęta do lat 14:
1. Kawka Milena (LKSz Lublin) 2. Ciemięga Maja (8a) (SP6 Zamość/UKS Lider Zamość).

Dziewczęta do lat 18:
1. Gromek Aleksandra (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski) 2. Gałan Lena (UKS Lider Zamość).

Chłopcy do lat 14:
1. Ożóg Bartosz (UKS Lider Zamość) 2. Skorupski Szymon (UKS Lider Zamość) 2. Gromek Paweł (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski).

Chłopcy do lat 18:
1. Pańko Dominik (UKS Lider Zamość) 2. Kiełbiński Wiktor (UKS Lider Zamość). 3. Stryczek Dominik (Zamość).

OPEN:
1. Gorzkiewicz Łukasz (LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski) 2. Pawelec Bartosz (Jantar Gdańsk)

Wyniki turnieju klasyfikacyjnego:

Dziewczęta:
1. Wasiluk Michalina (MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski)

Chłopcy:
1. Łysakowski Bartłomiej (AZS KUL Lublin) 2. Pogudz Adam (UKS Lider Zamość) 3. Kozyra Hubert (3b) (SP6 Zamość/UKS Lider Zamość)

Normy na kategorie szachowe wypełnili:
Łysakowski Bartłomiej (AZS KUL Lublin) - kategoria IV
Kozyra Hubert (3b) (SP6 Zamość/UKS Lider Zamość) - kategoria IV
Wasiluk Michalina (MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski) - kategoria IV.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na III turniej z tego samego cyklu - 27 listopada 202 r.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko