"Puchar Zamościa
w Szachach Błyskawicznych BiS 2022"

Wyniki: ["Puchar Zamościa w Szachach Błyskawicznych BiS 2022"]

W sobotę 30 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbyła się pierwsza odsłona turniejów szachowych o "Puchar Zamościa w Szachach Błyskawicznych BiS 2022". Patronat Honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk oraz Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy, natomiast Patronat Medialny - Kronika Tygodnia. Organizatorami cyklu są UKS Lider Zamość i SP6 Zamość we współpracy z Wydziałem Kultury i Sportu Miasta Zamość.

Całość przedsięwzięcia ma na celu rozwijanie umiejętności szachowych dzieci i młodzieży, integrację środowiska szachowego w naszym mieście, promocję Miasta Zamość i "królewskiej gry".

Turniej miał charakter otwarty i zgłoszony był do międzynarodowej oceny rankingowej FIDE. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Zamościa, Szczebrzeszyna, Tomaszowa Lubelskiego oraz Kwidzynia. Rozegrano 9 rund z tempem 3 min na partię i dodatkowo 2 sekundy na każde posunięcie.

Wyniki turnieju:

Dziewczęta do lat 18:
1. Kawka Milena (UKS Lider Zamość)

Chłopcy do lat 14:
1. Ożóg Bartosz (UKS Lider Zamość)
2. Kuciński Jan (MTS Kwidzyń)
3. Kozyra Hubert (UKS Lider Zamość)

Chłopcy do lat 18:
1. Stryczek Dominik (III LO Zamość)
2. Artymiak Borys (UKS Lider Zamość)
3. Kiełbiński Wiktor (UKS Lider Zamość)

OPEN:
1. Pietraś Daniel (LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski)
2. Pawelec Bartosz (Jantar Gdańsk)
3. Pańko Dominik (UKS Lider Zamość)

Serdecznie gratulujemy. Zapraszamy wszystkich chętnych na turniej "Puchar Zamościa w Szachach Szybkich BiS 2022", który odbędzie się 14 maja 2022 roku o godz.10.00 w sali Consulatus zamojskiego Ratusza.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko