Ósmoklasiści na Zielonej Szkole!

Po wielkim wysiłku intelektualnym i dużym stresie związanym z egzaminami nasi ósmoklasiści w końcu zasłużyli na odpoczynek i relaks! Od 30 maja do 3 czerwca mieli ku temu okazję bawiąc się wspólnie podczas wyjazdu na Zieloną Szkołę do Okuninki nad jeziorem Białym. Uczniów i opiekunów serdecznie przyjął i ugościł ośrodek Niebieskie Migdały.

Wyjazd upłynął po znakiem świetnej zabawy, integracji, licznych aktywności i atrakcji. Bo czegóż tam nie było! Basen na terenie ośrodka był regularnie oblegany bez względu na pogodę. Przejażdżki meleksem i spacery nad jeziorem oraz do sklepu były codziennym punktem dnia. Kajaki, wycieczki rowerowe i park linowy zapewniły mnóstwo radości i bez wątpienia podniosły adrenalinę. Integracji sprzyjały zajęcia z animatorem, regularne mecze w siatkówkę, ognisko i dyskoteki, podczas których młodzi mieli szansę wyszaleć się nie tylko przy kultowej belgijce. Ponadto uczniowie przebyli przepiękną, malowniczą trasę turystyczną „Spławy” w Poleskim Parku Narodowym oraz z zaciekawieniem zwiedzili Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze, a w drodze powrotnej przeżyli bliskie spotkanie z duchem Bieluchem, mieszkańcem chełmskich podziemi kredowych. No i oczywiście odrobina edukacji - ósmoklasiści wysłuchali także prelekcji ratownika WOPR oraz gdzieś w międzyczasie zaliczyli kilka lekcji.

To już pożegnanie z naszymi ósmoklasistami… Wspólne wspomnienia z tego pełnego radości, aktywności i integracji wyjazdu na Zieloną Szkołę pozostaną w pamięci już na zawsze.

Tekst: Aleksandra Matysiak
Zdjęcia: Katarzyna Adamczuk, Anna Rut