WIZYTA W CASTORAMIE

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

16 grudnia uczniowie klasy IIIB wybrali się na kolejną wyprawę aby poznać zawody naszych rodziców. Tym razem poznawaliśmy zawód sprzedawcy, pracownika promocji i edukacji na warsztatach „Majserkowo” Celem warsztatów jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. Ale wizytę w Castoramie zaczęliśmy od zwiedzania sklepu i poznania niektórych jego tajemnic. Najbardziej podobało się dzieciom stoisko z ozdobami świątecznymi.

Następnie udaliśmy się w miejsce gdzie uczniowie pod okiem specjalistów z Castoramy p. Beaty Wójtowicz i mamy naszej koleżanki Zosi p. Agnieszki Winiarskiej wykonywali samodzielnie własne stroiki bożonarodzeniowe. Radości było co niemiara bo stroik składał się ze świeżych gałązek sosnowych a do dekoracji dzieci miały do wyboru: bombki o różnych kształtach, kolorach i wielkościach, szyszki, łańcuchy i łańcuszki oraz różne iskrzące gwiazdeczki. Panie udzielały dzieciom cennych rad: jak i co powiesić i dopasować aby stroik był najładniejszy. Dzięki wspólnemu majsterkowaniu i zwiedzaniu sklepu dzieci zaznajomiły się z pracą ludzi w Castoramie. Na koniec dzieci dostały małe upominki i dyplomy ukończenia warsztatów” Majsterkowo”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom, które pomagały nam w tworzeniu kolorowych stroików oraz Dyrekcji Sklepu Castorama za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałych warsztatach!

Tekst; Joanna Wcisło
Zdjęcia : Agnieszka Figarska-Żur