III Międzyprzedszkolny i szkolny
konkurs kolęd i pastorałek

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]
Film: [zobacz film]

Za nami trzecia edycja Międzyprzedszkolnego i szkolnego konkursu kolęd i pastorałek! Piękne, świąteczne dekoracje stały się tłem na występów zaproszonych uroczych przedszkolaków oraz naszych najmłodszych uczniów. Widownia miała okazję podziwiać występy muzyczne, taneczne oraz instrumentalne w wykonaniu solistów oraz zespołów z zamojskich przedszkoli miejskich nr 1, 2, 7, 8 oraz 14 Występom zdolnych przedszkolaków przysłuchiwało się jury w składzie: pan dyrektor Sebastian Plewa, pani wicedyrektor Barbara Weronika Kołtun, pani Magdalena Wirska, przewodnicząca rady rodziców oraz ks. Tomasz Pachuta. Po burzliwej naradzie podjęto decyzję! Za tak wysoki poziom występów wszyscy zasłużyli na wspaniałe nagrody oraz słodki poczęstunek!
Mamy nadzieję, że nasi uroczy goście odwiedzą nas także za rok!

Po wizycie przedszkolaków przyszedł czas na rywalizację naszych uczniów z klas I-III. Wzięli w niej udział zarówno soliści jak i zespoły. Poziom był bardzo wysoki, a młodzi artyści popisywali się wspaniałymi strojami, pięknym śpiewem, a nawet grą na instrumentach! Dzieci wspaniale prezentowały się na tle bożonarodzeniowych dekoracji, długiej i burzliwiej debacie jury podjęło decyzję dotyczącą zwycięzców.

W kategorii solistów:

  1. I miejsce – Lena Dębińska z klasy 3A
  2. II miejsce – Klara Szumiak z klasy 2B
  3. III miejsce – Oliwier Dobromilski z klasy 1A

Z kategorii zespołów:

  1. I miejsce – zespół z klasy 3A
  2. II miejsce – zespół z klasy 1B
  3. III miejsce – zespół z klasy 2A

Wszyscy uczestnicy otrzymali urocze upominki, a wyróżnieni wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, Wydział Promocji UM Zamość, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, PGE Obrót oraz Zarząd Osiedla Partyzantów i Świętego Piątka. Bardzo dziękujemy sponsorom za zaangażowanie w tę sympatyczną inicjatywę. Konkurs przygotowały panie Elżbieta Ciszewska, Aleksandra Matysiak i Anna Rut.
To wydarzenie wprawiło wszystkich w prawdziwie świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój!


Tekst: Aleksandra Matysiak