„Wszystkie śmieci są nasze!”

W dniu 23 września 2022 r. społeczność naszej szkoły kolejny raz aktywnie włączyła się w obchody ogólnopolskiej 29 akcji „Sprzątanie Świata” jako wspólnej lekcji poszanowania środowiska. W Polsce akcja została zainicjowana przez Fundację Nasza Ziemia w 1994 roku i odbywa się w trzeci weekend września wraz z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi - wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska. Tegoroczna akcja, przebiega pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze!”- te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka, innych na naszej Planecie nie ma.Tego rodzaju działania to okazja do tego, żeby zakomunikować nasz manifest nieśmiecenia, edukacja odpadowa dzięki której zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczymy się jak ograniczyć tworzenie niepotrzebnych odpadów, stajemy się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, dzięki czemu nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. Jest to stosowana w praktyce filozofia ZeroWaste.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli sprzątali teren szkoły oraz ulice zlokalizowane w pobliżu szkoły. W akcji wzięli udział uczniowie klas: IIIa z wychowawcą - Elżbietą Ciszewską oraz IVa, IVb, VII b - z nauczycielami: Dariuszem Herbinem, Arturem Waśko, Alicją Tarnowską.

Tekst : Alicja Tarnowska.
Zdjęcia: Nauczyciele biorący udział w akcji.